تبلیغات
گفت آهنگ - خواب نوزاد،چطور مطمین شویم کودک مان خوب میخوابد ؟

خواب نوزاد،چطور مطمین شویم کودک مان خوب میخوابد ؟

سه شنبه 2 آذر 1395 06:26 ب.ظ

 

خواب نوزاد،چطور مطمین شویم کودک مان خوب میخوابد ؟

 • خواب نوزاد،چطور مطمین شویم کودک مان خوب میخوابد ؟

  وقتی شما با نوزادتان تازه به دنیا آمدتان به خانه میاید ، حس میکنید نباید از نوزادتان چشم بردارید  حتی موقع خوابش .

  آیا صدای هنگام خواب طبیعی است ؟

  بله ، این امری طبیعی است و نباید باعث دل نگرانی شما شود . خواب کودک شما ممکن است عمیق پرصدا و پر حرکت باشد اما نگران نباشید چنین رویدادهایی تا حدود دو تا سه ماهگی آنها ادامه خواهد داشت .

  چگونه مطمین شویم نوزادمان به خوبی نفس میکشد ؟

  نحوه تنفس کودک شما به مرور زمان تغییر خواهد کرد . ابتدا تندتر و در ادامه عمیقتر  و آرامتر و بی صداتر . نوزادتان شاید حتی برای ۵ ثانیه تنفسش قطع شود یا حتی بیشتر ، این موضوع طبیعی است و در ادامه به یک الگوی منظم تر تبدیل میشود .

  نوزاد من به چه مقدار خواب نیاز دارد ؟

  نوزاد شما خیلی به خواب نیاز دارد ! نوزاد تازه به دنیا آمده معمولا ۱۶ ساعت میخوابد . هرچند شاید این عدد برای شما زیاد باشد اما اوایل نوزادتان برای تغذیه در بازه های زمانی کوتاه از خواب بیدار میشوند ، شاید هر ۳ ساعت یک بار .

  نوزاد من کجا باید بخوابد ؟

  شش ماه اول بهتر است نوزاد شما در کنارتان و در یک اتاق ( با شما ) بخوابد . این کار باعث ایجاد یک صمیمیت با نوزادتان شده و باعث میشود راحتتر الگوی شیردهی را پیدا کنید . سعی کنید نوزادتان را به پشت بخوابانید بعد از مدتی او خود نوع خوابیدن خود را پیدا میکند .

  چگونه متوجه شوم نوزاد من خسته است ؟

  علائم معمول خستگی نوزاد شما : چشمان خود را میمالد ، دست خود را به گوشش میزند ، به گوشه ای خیره میشود ، خمیازه میکشد ، بعد از شیرخوردن ساکت میشود ، صورت خود را از اشیا و اطرافیانش میدزد و… در چند هفته اول نوزاد شما معمولا قادر به بیدار ماندن بیشتر از ۲ ساعت نخواهد بود .


برچسب ها: خواب ، نوزاد ، چطور ، مطمین ، شویم ، کودک ، مان ،