تبلیغات
گفت آهنگ - اعتراض به حضور روزنامه اسلام‌ستیز در نمایشگاه سوئد

اعتراض به حضور روزنامه اسلام‌ستیز در نمایشگاه سوئد

دوشنبه 12 مهر 1395 05:04 ب.ظ

 

اعتراض به حضور روزنامه اسلام‌ستیز در نمایشگاه سوئد

 • اعتراض به حضور روزنامه اسلام‌ستیز در نمایشگاه سوئد

  اعتراض به حضور روزنامه اسلام‌ستیز در نمایشگاه سوئد

  سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب گوتنبرگ در حالی برگزار شد که ناشران و فعالان حقوق بشر به حضور روزنامه اسلام‌ستیز «نیا تیدر» در این نمایشگاه اعتراض کردند.

  پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۷

  کد مطلب: 4988

  به گزارش «آرماگدون» ، سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب گوتنبرگ با حاشیه‌هایی از جمله اعتراض ناشران و پژوهشگران به حضور روزنامه اسلام‌ستیز و مهاجرستیز «نیا تیدر» همراه بود.
  چندین نویسنده، ناشر، پژوهشگر و فعال حقوق بشر به حضور «نیا تیدر» در نمایشگاه اعتراض و نویسندگان و روزنامه‌های متعددی نمایشگاه امسال را به خاطر حضور این روزنامه بایکوت کردند.
  همچنین بسیاری از خبرنگاران، فعالان حقوق بشر و نویسندگان در ایام برگزاری نمایشگاه طوماری برای ارائه به مسئولین نمایشگاه به منظور عدم حضور این روزنامه در دوره‌های بعدی نمایشگاه تهیه و تنظیم کردند.
  خبر حضور این روزنامه در نمایشگاه کتاب امسال گوتنبرگ جنجال زیادی در روزنامه‌های سوئد در پی داشت به طوری که مسئولین نمایشگاه به دلیل فشارهای فراوان ابتدا مجوز حضور نیا تیدر را لغو کردند ولی بعد از دو هفته، مسئولین غرفه روزنامه نیاتیدر توانستند بندی را در قرارداد اولیه خود با نمایشگاه پیدا کنند که بر اساس آن امکان لغو مجوز وجود ندارد و بدین ترتیب این روزنامه توانست در نمایشگاه امسال حضور یابد.
  بحث حضور و عدم حضور این روزنامه در حالی مطرح شد که موضوع اصلی نمایشگاه امسال گوتنبرگ «آزادی بیان» بود، به همین دلیل میزگردهایی در طول ایام نمایشگاه با این موضوع که «حد و مرز آزادی بیان کجاست؟»، برگزار شد و همین مسئله بحث حضور نیا تیدر در نمایشگاه را در روزنامه‌های سوئدی داغ‌تر کرد.
  نیا تیدر را بیشتر بشناسیم:
  روزنامه نیا تیدر(زمان جدید) از مشهورترین روزنامه‌های اسلام‌ستیز و مهاجرستیز در سوئد است. خبرنگاران این روزنامه از اعضای انجمن غیرقانونی نتونازیست‌های سوئد هستند. بسیاری از فعالان سیاسی و اجتماعی از جمله دولتمردان همواره از این روزنامه فاصله گرفته و با آن مصاحبه نمی‌کنند.
  حتی در محافل رسمی سیاسی نیز مرسوم است که سیاستمداران و دولتمردان از پاسخ‌دادن به خبرنگاران آن در مصاحبه‌های مطبوعاتی خودداری می‌کنند.
  یادآور می‌شود، سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب گوتنبرگ از اول تا چهارم مهرماه در سوئد برگزار شد.

  Share/Save/Bookmark

  مرجع : ایکنا